فوق تخصص قلب کودک

فوق تخصص قلب کودکان و پاسخ به سوالات والدین

بسیاری از افراد هستند که با وظایف فوق تخصص قلب کودکان و جنین آشنایی ندارند . وقتی در سونوگرافی بارداری، مشکلی برای فرزندانشان نشان داده می شود. احساس نگرانی می کنند. در این مقاله دکتر سعید بیطرفان در رابطه با شرح وظایف فوق تخصص قلب کودکان و جنین صحبت می کند. همچنین در سایت خود جهت کاهش نگرانی والدین بصورت رایگان پاسخگوی سوالات ایشان است.

فوق تخصص قلب اطفال و جنین کیست؟

در ایران برای اینکه یک شخص بتواند به مرحله فوق تخصص قلب کودکان و جنین برسد . پس از قبولی در رشته پزشکی و ورود به دانشگده علوم پزشکی و گذراندن هفت سال به مدرک دوره دکترای حرفه ای می رسد. بعد از آن طی آزمونی وارد دوره رزیدنتی تخصصی بیماریهای کودکان می شود . پس از گذراندن سه سال دوره تخصص، متخصص اطفال می شود.

سپس در آزمونی دیگر وارد دوره فلوشیپی فوق تخصصی قلب کودکان و جنین می شود. در این دوره طی سه سال پزشک با انواع بیماریهای قلبی مادرزادی و غیر مادرزادی از مرحله جنینی تا پایان نوجوانی آشنا می شود. 

در ادامه این مقاله به وظایف و راه های تشخیص بیماری قلبی اطفال و جنین توسط یک فوق تخصص قلب کودکان و جنین می پردازیم.

جهت مطالعه بیشتر http://pediatric.rhc.ac.ir/fa

روش های تشخیص بیماریهای قلبی جنین و کودک

یک فوق تخصص قلب کودکان و جنین این توانایی را دارد . تا با دانش خود، شرح حال و معاینه دقیق و همچنین استفاده از روشهای پاراکلینیک مثل نوار قلب ، اکوکاردیوگرافی (جنین و کودک)، آنژیوگرافی، هولتر و تست ورزش انواع مشکلات قلبی از دوران جنینی تا نوجوانی را تشخیص دهد.

شرح حال و معاینه:

ابتدای این کار باشرح حال و معاینه دقیق توسط فوق تخصص قلب کودکان شروع می شود. از نگاه به شکل ظاهری و رنگ پوست و مخاط یک کودک می توان. بعضی سندروم های همراه با مشکلات قلبی را تشخیص داد مثل سندروم داون. 

کبودی پوست در خیلی از مواقع علت قلبی دارد. شکل ظاهری قفسه سینه و حرکات قفسه سینه می تواند . بیانگر بعضی مشکلات احتمالی قلبی باشد. در دورانی که روشهای پاراکلینیک امروزی نبود از روی شنیدن صداهای قلبی، بسیاری از مشکلات قلبی را تشخیص می دادند. 

امروزه نیز در قدم های اولیه تشخیصی شنیدن صداهای غیر طبیعی قلبی بسیار کمک کننده است . طبق کتابهای تخصصی و فوق تخصصی توصیه شده هرگونه ضربان غیر طبیعی در سمع قلبی کودکان نیاز به بررسی کامل توسط فوق تخصص قلب اطفال دارد.

فوق تخصص قلب کودکان

اکوکاردیوگرافی قلب جنین

یک فوق تخصص قلب کودکان و جنین این توانایی را دارد. تا با انجام اکو قلب جنین انواع مشکلات قلبی در جنین را تشخیص دهد. در یک اکو قلب جنین فوق تخصص قلب جنین ساختمان قلب جنین را بطور کامل مشاهده و بررسی می کند . سایز حفرات و دریچه های قلبی را بررسی می کند و در صورت وجود نواقص قلبی، آن را مشخص و بیان می کند. 

انواع ریتم های غیر طبیعی را کشف می کند. فشار های داخل حفرات قلبی را بررسی می کند. در مراکزی خاص تحت نظارت و مشاهده با اکو، مداخلات درمانی روی قلب جنین انجام می شود.

مطلب مرتبط آیا انجام اکوی قلب جنین واجب است؟

زمان اکو جنین

بهترین زمان برای انجام این اقدام هفته 18 تا 22 بارداری است. در ایران با توجه به قوانین کشوری، سقط قانونی تا پایان 18 هفتگی (18هفته و 6 روز) مجاز است . بعد از این زمان اگر مشکلات قلبی بسیار پیچیده باشد. هم اجازه سقط قانونی وجود ندارد. در موارد خاص ممکن است. تکرار این اکو در زمانهای دیگری طی بارداری انجام شود.

دقت اکو جنین

از نظر دقت نیز بسته به مهارت شخص، میزان دقت دستگاه اکو، زمان مراجعه، پوزیشن جنین و وضعیت مادر مثل چاقی یا لاغری، دقت کار متفاوت است . ولی در ایده آل ترین شرایط این دقت نود و پنج درصد است. 

اکثرا مشکلات شدید و حاد مشخص می شود . جزئیاتی می ماند که توصیه می شود پس از تولد با اکوی قلب کودک ،خود نوزاد بررسی شود که زمان مناسب این کار هم اغلب از 10 روز بعد تولد تا یک ماهگی بعد از تولد است.

مشاوره بعد اکو جنین

پس از تشخیص مشکل در قلب جنین فوق تخصص قلب اطفال در خصوص نوع مشکل قلبی و روشهای مختلف برای درمان با خانواده مشاوره می کند . در موارد نادری که مشکل قلب جنین خیلی پیچیده و تقریبا غیر قابل درمان است، نیاز می شود در خصوص تعیین تکلیف نهایی به پزشکی قانونی معرفی شوند.

فوق تخصص قلب اطفال
دکتر سعید بیطرفان فوق تخصص قلب کودکان و اکو قلب جنین

اکوکاردیوگرافی قلب کودکان

از ساعات اولیه بعد از تولد تا دوران نوجوانی یک فوق تخصص قلب کودکان و جنین با استفاده از اکو می تواند . انواع مشکلات قلبی مادرزادی را در کودکان تشخیص دهد. گاهی نیز به دنبال بعضی بیماریهای اکتسابی مثل کاوازاکی یا تب حاد روماتیسمی با اکو، عوارض قلبی بیماری را مشخص می کنند.

با اکوی قلب اطفال نه تنها تشخیص بیماری قلبی داده می شود . بلکه در بسیاری از موارد اثر بخشی و پیگیری های بعد از درمان را با اکو مشخص می کنند. گاهی یک جراح قلب نیاز دارد. تا یک متخصص قلب اطفال در کنار او به جراح کمک کند. به این ترتیب که متخصص قلب اطفال برای کمک به سیر جراحی با دستگاه اکو کاردیوگرافی، محل هایی را که در دید جراح نیست را بررسی می کند.

و یا بلافاصله بعد از ترمیم یک نقطه و بستن محل، با اکوکاردیوگرافی کامل بودن و عارضه دار شدن فوری را بررسی می کند. همچنین در مراقبت های بخش های ویژه پس از عمل، فوق تخصص قلب اطفال با اکو، سیر درمان و عوارض احتمالی را بررسی می کند.

 

اکو قلب کودکان

آنژیوگرافی

آنزیوگرافی نیز یکی از روشهای تشخیصی و درمانی بیماریهای قلبی در کودکان است . که توسط فوق تخصص قلب اطفال انجام می شود. در این روش با خواب آلوده کردن بیمار از مسیر عروق با وسایل خاص وارد قلب و عروق متصل به آن می شوند. 

با استفاده از ماده حاجب و اشعه ایکس تصاویر دقیقی از ساختمان قلب می گیرند.  فشار داخل قسمتهای مختلف را مشخص می کنند. در موارد خاصی با وسایل تخصصی، مداخلات درمانی انجام می دهند.

هولتر مانیتورینگ و تست ورزش

یک فوق تخصص قلب کودکان با هولتر و تست ورزش بصورت دقیق و مشخص ریتم های قلبی را بررسی می کند . در صورت وجود ضربان های غیر طبیعی قلبی، پس از تشخیص در خصوص روش درمان با خانواده مشاوره می کند.

فوق تخصص قلب نوزادان

درمان بیماری های قلبی اطفال

مشاوره با خانواده:

یک فوق تخصص قلب کودکان و جنین این توانایی را دارد . تا در اکو قلب جنین و هم چنین در تفسیر یک نوار قلب ( ECG ) کودک، طبیعی بودن و غیر طبیعی بودن ضربان قلب را تشخیص دهد. در موارد ضربانهای غیر طبیعی یا آریتمی قلبی روشهای مختلف درمانی را بررسی کرده . جهت درمان با خانواده مشاوره کرده و راههای مختلف درمانی را پیشنهاد بدهد.

درمان آریتمی :

روشهای مختلف درمانی در این نوع بیماریهای قلبی وجود دارد . ولی در بیشتر موارد دارو درمانی خط اول درمان می باشد. در موادی نیز در روشی شبیه به آنژیوگرافی بنام EPS (الکتروفیزیولوژیک استادی) راههای غیرطبیعی داخل قلبی که سبب آریتمی می شود را می سوزانند.

در موارد خاص که اکثرا ارثی هستند. فوق تخصص قلب کودکان توصیه های ایمنی و پرهیزهای دارویی خاصی را جهت جلوگیری از حملات آریتمی به خانواده توصیه می کند.

در آریتمی های جنینی گاهی نیاز به درمانهای دارویی برای کنترل ضربانهای غیر طبیعی در جنین می باشد.  که با توجه به اثرات و عوارض احتمالی این دارو ها روی قلب مادر، باید با مشارکت متخصص قلب بزرگسال، طی یک همکاری مشترک، درمان ضربانهای غیر طبیعی قلب جنین را انجام دهد.

معرفی برای جراحی قلب:

بعضی مشکلات قلبی راه حل جراحی دارد . و در یک یا چند مرحله جراحی  بیماری درمان می شود. تصمیم به اینکه مشکل موجود قلبی با چه روش جراحی و در چه سنی انجام شود. توسط فوق تخصص قلب کودکان و جنین مشخص می شود . گاهی در موارد پیچیده در یک شورای پزشکی شامل چند فوق تخصص قلب اطفال و جراح قلب اطفال تصمیم گیری انجام می شود.

دکتر سعید بیطرفان بطور رایگان در قسمت پرسش و پاسخ سایت خود پاسخگوی سوالات شما می باشد.

دکتر سعید بیطرفان فوق تخصص قلب اطفال و جنین

فهرست مطالب

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 2 روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر دیانا چهارشنبه ۱۰ فروردین ۱( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 41 مشاهده پرسش
  آقای دکتر سلام.دخترم ۴ روزه بدنیا اومده.وزنش ۳۲۰۰ هست.۳۶ هفته بدنیا اومد.الان تو دستگاه نگهداری میکنن ازش.بهم گفتن قلب بچه بزرگ هست.میخواستم راهنمایی بفرمایید که چکار باید بکنم؟بمونه تو بیمارستان و دستگاه یا ترخیصش کنم برای درمان ببرم مرکز دیگه ای؟
  1. تصویر کاربر دکتر سعید بیطرفان چهارشنبه ۱۰ فروردین ۱( 3 ماه پیش)

   با سلام و عرض ادب

   باید من گزارش اکوی فرزندتان را ببینم تا بتوانم نظر خودم را در خصوص مشکل قلبی فرزندتان بگویم ولی اگر پزشک معالج در بیمارستانی که در حال حاضر فرزندتان بستری است نظرش به بستری بودن نوزاد هست پیشنهاد می کنم حتما نوزاد طبق نظر پزشک معالجش تحت درمان بماند

 • تصویر کاربر مهسا چهارشنبه ۱۰ فروردین ۱( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 69 مشاهده پرسش
  باسلام . اکوی قلب نوزاد من مشکلی دارد؟
  1. تصویر کاربر دکتر سعید بیطرفان دوشنبه ۸ فروردین ۱( 3 ماه پیش)

   با سلام و عرض ادب

   لطفاً گزارش اکوی فرزندتان را ارسال بفرمایید تا نظرم را عرض کنم

  2. تصویر کاربر مهسا سه شنبه ۹ فروردین ۱( 3 ماه پیش)
   باسلام این اکوی نوزاد بنده است دکتر لطفا نظرتون رو بگین در مورد pfo و mildtr بسیارنگرانم
  3. تصویر کاربر مهسا سه شنبه ۹ فروردین ۱( 3 ماه پیش)
   این اکوی نوزاد بنده است درمورد pfo و mild tr بسیار نگرانم
   نوزادمو نه روزه اس
  4. تصویر کاربر دکتر سعید بیطرفان چهارشنبه ۱۰ فروردین ۱( 3 ماه پیش)

   با سلام

   در این گزارش اکو چیز خطرناکی وجود ندارد ولی باید پیگیری انجام بشود این سوراخ به مرور زمان خود به خود بسته می شود پیشنهاد می کنم مقاله زیر را مطالعه بفرمایید اگر سوالی بود پاسخگو هستند

   آیا سوراخ پی اف او در قلب نوزاد خطرناک است ؟

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر احمد دوشنبه ۸ فروردین ۱( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 38 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشین من دخترم ۶ماهشه تترالوژی فالوت داره دکترا گفتن فعلن عمل نمیشه تا وزنش بالا بره قبلن کبود ماهی یبار میشد در حد آبی شدن لب و ناخن ولی چند وقیته روزی یبار ناخناش لباش کبود میشه بعد مث اینکه خوابش ببره انگار غش کنه بعد ی چند دقیقه خوب میشه دکترشم نیست میخواستم بدونم طبیعیه آخه گفتن علائمش همینه ولی من خیلی نگرانم تروخدا اگه میشه کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر سعید بیطرفان دوشنبه ۸ فروردین ۱( 3 ماه پیش)

   سلام و عرض ادب

   با توجه به افزایش تعداد دفعات کبودشدن فرزندتان باید به پزشک معالج فرزندتان مراجعه بفرمایید شاید نیاز باشد فرزندتان زودتر جراحی بشود

   پیشنهاد می‌کنم مقالات زیر را مطالعه بفرمایید در صورتی که سوالی داشتید پاسخگو هستم

   تترالوژی فالوت در کودکان TOF

   علائم بیماری قلبی در کودکان را بشناسید.

 • تصویر کاربر رومینا جمعه ۵ فروردین ۱( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 40 مشاهده پرسش
  سلام من قلبم تیر میکشه چیکارکنم
  1. تصویر کاربر دکتر سعید بیطرفان جمعه ۵ فروردین ۱( 3 ماه پیش)

   با سلام و عرض ادب

   لطفاً به یک بیمارستان مراجعه بفرمایید

 • تصویر کاربر سپیده دوشنبه ۲۳ اسفند ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 31 مشاهده پرسش
  باسلام و عرض ادب من ی دختر سه ساله دارم با مشکل مادرزادی سوراخ قلب و نزد دو دکتر متخصص قلب کودکان بردم با ی تشخیص هردو فرمودن نیاز ب فنرگذاری دارد اما یکی از اونها گفتن ک کرمانشاه هیچ شخصی توانایی انجام این عمل رو نداره اون دکتر دیگه میگن ک من انجام میدم عملشو حالا من موندم ک چیکار کنم بیارمش تهران یا نه
  1. تصویر کاربر دکتر سعید بیطرفان دوشنبه ۲۳ اسفند ۰( 3 ماه پیش)

   سلام و عرض ادب

   بهتر است به تهران بیمارستان قلب شهید رجایی نزد آقای دکتر جعفری مراجعه بفرماببد

 • تصویر کاربر فاطمه یکشنبه ۸ اسفند ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 60 مشاهده پرسش
  سلام کرمان هستم شهیدرجایی تهران نمیتونم برم
  پسرم وقتی بدنیا آمدگفتن که صدای اضافه ازقلبش میادسوفله قلبی
  دوماهگی بردم پیش متخصص گوشی گذاشتن گفتن هیچی مشخص نمیشه دوماه دگه بیایین
  الان دوسالشه دوباره بردم پیش همون دکتراکو گرفتن گفتن که رگی ازقلبش بازه بهش قرص انالا پریل5باشربت فروگلوبین پلاس دادن گفتن که تاسه ماه این داروها بدین اگه خوب نشه بعدسه ماه باید آنژیوبشه.
  بعد17 روز دوباره بردم پیش یه متخصص دگه ایشون اکوگرفتن گفتن که هیچ مشکلی نداره بیماریpdaکه دکترقلبی گفتن نداره اصلا مشکلی نداره قلب بچه
  الان نمیدونم قرصا باشربت دکترقلبی بدم یانه دگه؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر سعید بیطرفان یکشنبه ۸ اسفند ۰( 4 ماه پیش)

   پاسخ داده شد

 • تصویر کاربر فاطمه یکشنبه ۸ اسفند ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 62 مشاهده پرسش
  سلام کرمان هستم شهیدرجایی تهران نمیتونم برم
  پسرم وقتی بدنیا آمدگفتن که صدای اضافه ازقلبش میادسوفله قلبی
  دوماهگی بردم پیش متخصص گوشی گذاشتن گفتن هیچی مشخص نمیشه دوماه دگه بیایین
  الان دوسالشه دوباره بردم پیش همون دکتراکو گرفتن گفتن که رگی ازقلبش بازه بهش قرص انالا پریل5باشربت فروگلوبین پلاس دادن گفتن که تاسه ماه این داروها بدین اگه خوب نشه بعدسه ماه باید آنژیوبشه.
  بعد17 روز دوباره بردم پیش یه متخصص دگه ایشون اکوگرفتن گفتن که هیچ مشکلی نداره بیماریpdaکه دکترقلبی گفتن نداره اصلا مشکلی نداره قلب بچه
  الان نمیدونم قرصا باشربت دکترقلبی بدم یانه دگه؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر سعید بیطرفان یکشنبه ۸ اسفند ۰( 4 ماه پیش)

   پاسخ داده شد

 • تصویر کاربر فاطمه یکشنبه ۸ اسفند ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 61 مشاهده پرسش
  سلام
  پسرم وقتی بدنیا آمدگفتن که صدای اضافه ازقلبش میادسوفله قلبی
  دوماهگی بردم پیش متخصص گوشی گذاشتن گفتن هیچی مشخص نمیشه دوماه دگه بیایین
  الان دوسالشه دوباره بردم پیش همون دکتراکو گرفتن گفتن که رگی ازقلبش بازه بهش قرص انالا پریل5باشربت فروگلوبین پلاس دادن گفتن که تاسه ماه این داروها بدین اگه خوب نشه بعدسه ماه باید آنژیوبشه.
  بعد17 روز دوباره بردم پیش یه متخصص دگه ایشون اکوگرفتن گفتن که هیچ مشکلی نداره بیماریpdaکه دکترقلبی گفتن نداره اصلا مشکلی نداره قلب بچه
  الان نمیدونم قرصا باشربت دکترقلبی بدم یانه دگه؟؟؟؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر سعید بیطرفان جمعه ۶ اسفند ۰( 4 ماه پیش)

   سلام و عرض ادب

   پیشنهاد می کتم به بیمارستان قلب شهید رجایی تهران مراجعه بفرمایید اونجا بهترین دستگاههای اکو را دارند و دقت تشخیصی بالاست

  2. تصویر کاربر فاطمه شنبه ۷ اسفند ۰( 4 ماه پیش)
   کرمان هستم
   شهیدرجایی تهران نمیتونم برم
  3. تصویر کاربر فاطمه شنبه ۷ اسفند ۰( 4 ماه پیش)
   کرمان هستم شهیدرجایی تهران نمیتونم برم
  4. تصویر کاربر فاطمه شنبه ۷ اسفند ۰( 4 ماه پیش)
   سلام کرمان هستم شهیدرجایی تهران نمیتونم برم
   پسرم وقتی بدنیا آمدگفتن که صدای اضافه ازقلبش میادسوفله قلبی
   دوماهگی بردم پیش متخصص گوشی گذاشتن گفتن هیچی مشخص نمیشه دوماه دگه بیایین
   الان دوسالشه دوباره بردم پیش همون دکتراکو گرفتن گفتن که رگی ازقلبش بازه بهش قرص انالا پریل5باشربت فروگلوبین پلاس دادن گفتن که تاسه ماه این داروها بدین اگه خوب نشه بعدسه ماه باید آنژیوبشه.
   بعد17 روز دوباره بردم پیش یه متخصص دگه ایشون اکوگرفتن گفتن که هیچ مشکلی نداره بیماریpdaکه دکترقلبی گفتن نداره اصلا مشکلی نداره قلب بچه
   الان نمیدونم قرصا باشربت دکترقلبی بدم یانه دگه؟؟؟؟؟؟
   تصویر کاربردکتر سعید بیطرفان
  5. تصویر کاربر دکتر سعید بیطرفان یکشنبه ۸ اسفند ۰( 4 ماه پیش)

   سلام

   می توانید مجدد نزد پزشک اولی بروید و بخواهید مجدد اکو کنند و ببینند هنوز رگ اضافه دارد یا خیر

  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر نینا چهارشنبه ۱۳ بهمن ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 54 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من دربارداری نزد شما اومدم بچم تشخیص سوراخ قلب دادین بعد دوماهگی مجدد آوردم وهمچنین یک سال ونیمگی که شما گفتین کوچیک شده ودیگ احتیاج نیس بیارم.
  الان بچم دوسال ونیمه چیزی که منو بشدت نگران کرده تعریق شبانه زیاد درخواب وهمچنین من اگه بغل کنم بچه روضربان قلبش روحس میکنم بشدت بی اشتهاست والان دوروزه سمت چپشو میگه درد میکنه ی آن هست انگاری میکشه توروخدا بگین چکارکنم خیلی نگران بچمم بعضی روزا زیرچشماش حالت بنفش رنگ میشه بعضی روزا شبها سرش درخواب بشدت عرق میکنه وروزهای دستاش وکف پاهاش طوری که تصورمیشه دست وباهاش شسته
  1. تصویر کاربر دکتر سعید بیطرفان چهارشنبه ۱۳ بهمن ۰( 4 ماه پیش)

   سلام و عرض ادب

   باتوجه به شرح حالی که فرمودید احتمال خیلی کمی برای مشکل قلبی وجود دارد . به یک متخصص ریه اطفال مراجعه بفرمایید شاید مشکل از ریه باشد

   پیشنهاد می کنم این مقالات رو مطالعه بفرمایید اگر سوالی بود پاسخگو هستم

   علت عرق کردن سر نوزاد چیست؟

   درد قفسه سینه در کودکان و نوجوانان 

   علائم بیماری قلبی در کودکان چگونه است؟

 • تصویر کاربر آرتین چهارشنبه ۶ بهمن ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 64 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر جواب این اکو رو میشه تفسیر کنید اونی ک روش یک نوشته شده برای موقعی هست ک ب دنیا نیومده بود و اونی ک روش پنج نوشتم اخرین اکوسه
  1. تصویر کاربر دکتر سعید بیطرفان چهارشنبه ۶ بهمن ۰( 5 ماه پیش)

   سلام و عرض ادب 

   اکو قبل تولد یک سوراخ بوده که بعد تولد بسته شده

   پیشنهاد می کنم این مقالات رو مطالعه بفرمایید اگر سوالی بود پاسخگو هستم.

   دانستنیهای اکوی قلب جنین برای مادران

   سوراخ قلب جنین در اکوی قلب ( سوراخ بین بطنی )

   آیا سوراخ قلب کودکان VSD خطرناک است؟ 

   درمان سوراخ قلب اطفال وی اس دی VSD 

درحال دریافت اطلاعات
تماس با ما

با ما در تماس باشید

آدرس مطب

تهران، پاسداران، بین بوستان نهم و دهم، ساختمان بوستان، پلاک ۲۹۷، طبقه دوم، واحد ۳۶

ساعات کار مطب

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۴ الی۱۶

شماره تماس

۰۲۱-۲۲۷۹۲۶9۴ - ۰۲۱-۲۲۷۹۲481

پرسش از دکتر