فوق تخصص قلب کودک

فوق تخصص قلب کودکان و پاسخ به سوالات والدین

بسیاری از افراد هستند که با وظایف فوق تخصص قلب کودکان و جنین آشنایی ندارند . وقتی در سونوگرافی بارداری، مشکلی برای فرزندانشان نشان داده می شود. احساس نگرانی می کنند. در این مقاله دکتر سعید بیطرفان در رابطه با شرح وظایف فوق تخصص قلب کودکان و جنین صحبت می کند. همچنین در سایت خود جهت کاهش نگرانی والدین بصورت رایگان پاسخگوی سوالات ایشان است.

فوق تخصص قلب اطفال و جنین کیست؟

در ایران برای اینکه یک شخص بتواند به مرحله فوق تخصص قلب کودکان و جنین برسد . پس از قبولی در رشته پزشکی و ورود به دانشگده علوم پزشکی و گذراندن هفت سال به مدرک دوره دکترای حرفه ای می رسد. بعد از آن طی آزمونی وارد دوره رزیدنتی تخصصی بیماریهای کودکان می شود . پس از گذراندن سه سال دوره تخصص، متخصص اطفال می شود.

سپس در آزمونی دیگر وارد دوره فلوشیپی فوق تخصصی قلب کودکان و جنین می شود. در این دوره طی سه سال پزشک با انواع بیماریهای قلبی مادرزادی و غیر مادرزادی از مرحله جنینی تا پایان نوجوانی آشنا می شود. 

در ادامه این مقاله به وظایف و راه های تشخیص بیماری قلبی اطفال و جنین توسط یک فوق تخصص قلب کودکان و جنین می پردازیم.

جهت مطالعه بیشتر http://pediatric.rhc.ac.ir/fa

روش های تشخیص بیماریهای قلبی جنین و کودک

یک فوق تخصص قلب کودکان و جنین این توانایی را دارد . تا با دانش خود، شرح حال و معاینه دقیق و همچنین استفاده از روشهای پاراکلینیک مثل نوار قلب ، اکوکاردیوگرافی (جنین و کودک)، آنژیوگرافی، هولتر و تست ورزش انواع مشکلات قلبی از دوران جنینی تا نوجوانی را تشخیص دهد.

شرح حال و معاینه:

ابتدای این کار باشرح حال و معاینه دقیق توسط فوق تخصص قلب کودکان شروع می شود. از نگاه به شکل ظاهری و رنگ پوست و مخاط یک کودک می توان. بعضی سندروم های همراه با مشکلات قلبی را تشخیص داد مثل سندروم داون. 

کبودی پوست در خیلی از مواقع علت قلبی دارد. شکل ظاهری قفسه سینه و حرکات قفسه سینه می تواند . بیانگر بعضی مشکلات احتمالی قلبی باشد. در دورانی که روشهای پاراکلینیک امروزی نبود از روی شنیدن صداهای قلبی، بسیاری از مشکلات قلبی را تشخیص می دادند. 

امروزه نیز در قدم های اولیه تشخیصی شنیدن صداهای غیر طبیعی قلبی بسیار کمک کننده است . طبق کتابهای تخصصی و فوق تخصصی توصیه شده هرگونه ضربان غیر طبیعی در سمع قلبی کودکان نیاز به بررسی کامل توسط فوق تخصص قلب اطفال دارد.

فوق تخصص قلب کودکان

اکوکاردیوگرافی قلب جنین

یک فوق تخصص قلب کودکان و جنین این توانایی را دارد. تا با انجام اکو قلب جنین انواع مشکلات قلبی در جنین را تشخیص دهد. در یک اکو قلب جنین فوق تخصص قلب جنین ساختمان قلب جنین را بطور کامل مشاهده و بررسی می کند . سایز حفرات و دریچه های قلبی را بررسی می کند و در صورت وجود نواقص قلبی، آن را مشخص و بیان می کند. 

انواع ریتم های غیر طبیعی را کشف می کند. فشار های داخل حفرات قلبی را بررسی می کند. در مراکزی خاص تحت نظارت و مشاهده با اکو، مداخلات درمانی روی قلب جنین انجام می شود.

مطلب مرتبط آیا انجام اکوی قلب جنین واجب است؟

زمان اکو جنین

بهترین زمان برای انجام این اقدام هفته 18 تا 22 بارداری است. در ایران با توجه به قوانین کشوری، سقط قانونی تا پایان 18 هفتگی (18هفته و 6 روز) مجاز است . بعد از این زمان اگر مشکلات قلبی بسیار پیچیده باشد. هم اجازه سقط قانونی وجود ندارد. در موارد خاص ممکن است. تکرار این اکو در زمانهای دیگری طی بارداری انجام شود.

دقت اکو جنین

از نظر دقت نیز بسته به مهارت شخص، میزان دقت دستگاه اکو، زمان مراجعه، پوزیشن جنین و وضعیت مادر مثل چاقی یا لاغری، دقت کار متفاوت است . ولی در ایده آل ترین شرایط این دقت نود و پنج درصد است. 

اکثرا مشکلات شدید و حاد مشخص می شود . جزئیاتی می ماند که توصیه می شود پس از تولد با اکوی قلب کودک ،خود نوزاد بررسی شود که زمان مناسب این کار هم اغلب از 10 روز بعد تولد تا یک ماهگی بعد از تولد است.

مشاوره بعد اکو جنین

پس از تشخیص مشکل در قلب جنین فوق تخصص قلب اطفال در خصوص نوع مشکل قلبی و روشهای مختلف برای درمان با خانواده مشاوره می کند . در موارد نادری که مشکل قلب جنین خیلی پیچیده و تقریبا غیر قابل درمان است، نیاز می شود در خصوص تعیین تکلیف نهایی به پزشکی قانونی معرفی شوند.

فوق تخصص قلب اطفال
دکتر سعید بیطرفان فوق تخصص قلب کودکان و اکو قلب جنین

اکوکاردیوگرافی قلب کودکان

از ساعات اولیه بعد از تولد تا دوران نوجوانی یک فوق تخصص قلب کودکان و جنین با استفاده از اکو می تواند . انواع مشکلات قلبی مادرزادی را در کودکان تشخیص دهد. گاهی نیز به دنبال بعضی بیماریهای اکتسابی مثل کاوازاکی یا تب حاد روماتیسمی با اکو، عوارض قلبی بیماری را مشخص می کنند.

با اکوی قلب اطفال نه تنها تشخیص بیماری قلبی داده می شود . بلکه در بسیاری از موارد اثر بخشی و پیگیری های بعد از درمان را با اکو مشخص می کنند. گاهی یک جراح قلب نیاز دارد. تا یک متخصص قلب اطفال در کنار او به جراح کمک کند. به این ترتیب که متخصص قلب اطفال برای کمک به سیر جراحی با دستگاه اکو کاردیوگرافی، محل هایی را که در دید جراح نیست را بررسی می کند.

و یا بلافاصله بعد از ترمیم یک نقطه و بستن محل، با اکوکاردیوگرافی کامل بودن و عارضه دار شدن فوری را بررسی می کند. همچنین در مراقبت های بخش های ویژه پس از عمل، فوق تخصص قلب اطفال با اکو، سیر درمان و عوارض احتمالی را بررسی می کند.

 

اکو قلب کودکان

آنژیوگرافی

آنزیوگرافی نیز یکی از روشهای تشخیصی و درمانی بیماریهای قلبی در کودکان است . که توسط فوق تخصص قلب اطفال انجام می شود. در این روش با خواب آلوده کردن بیمار از مسیر عروق با وسایل خاص وارد قلب و عروق متصل به آن می شوند. 

با استفاده از ماده حاجب و اشعه ایکس تصاویر دقیقی از ساختمان قلب می گیرند.  فشار داخل قسمتهای مختلف را مشخص می کنند. در موارد خاصی با وسایل تخصصی، مداخلات درمانی انجام می دهند.

هولتر مانیتورینگ و تست ورزش

یک فوق تخصص قلب کودکان با هولتر و تست ورزش بصورت دقیق و مشخص ریتم های قلبی را بررسی می کند . در صورت وجود ضربان های غیر طبیعی قلبی، پس از تشخیص در خصوص روش درمان با خانواده مشاوره می کند.

فوق تخصص قلب نوزادان

درمان بیماری های قلبی اطفال

مشاوره با خانواده:

یک فوق تخصص قلب کودکان و جنین این توانایی را دارد . تا در اکو قلب جنین و هم چنین در تفسیر یک نوار قلب ( ECG ) کودک، طبیعی بودن و غیر طبیعی بودن ضربان قلب را تشخیص دهد. در موارد ضربانهای غیر طبیعی یا آریتمی قلبی روشهای مختلف درمانی را بررسی کرده . جهت درمان با خانواده مشاوره کرده و راههای مختلف درمانی را پیشنهاد بدهد.

درمان آریتمی :

روشهای مختلف درمانی در این نوع بیماریهای قلبی وجود دارد . ولی در بیشتر موارد دارو درمانی خط اول درمان می باشد. در موادی نیز در روشی شبیه به آنژیوگرافی بنام EPS (الکتروفیزیولوژیک استادی) راههای غیرطبیعی داخل قلبی که سبب آریتمی می شود را می سوزانند.

در موارد خاص که اکثرا ارثی هستند. فوق تخصص قلب کودکان توصیه های ایمنی و پرهیزهای دارویی خاصی را جهت جلوگیری از حملات آریتمی به خانواده توصیه می کند.

در آریتمی های جنینی گاهی نیاز به درمانهای دارویی برای کنترل ضربانهای غیر طبیعی در جنین می باشد.  که با توجه به اثرات و عوارض احتمالی این دارو ها روی قلب مادر، باید با مشارکت متخصص قلب بزرگسال، طی یک همکاری مشترک، درمان ضربانهای غیر طبیعی قلب جنین را انجام دهد.

معرفی برای جراحی قلب:

بعضی مشکلات قلبی راه حل جراحی دارد . و در یک یا چند مرحله جراحی  بیماری درمان می شود. تصمیم به اینکه مشکل موجود قلبی با چه روش جراحی و در چه سنی انجام شود. توسط فوق تخصص قلب کودکان و جنین مشخص می شود . گاهی در موارد پیچیده در یک شورای پزشکی شامل چند فوق تخصص قلب اطفال و جراح قلب اطفال تصمیم گیری انجام می شود.

دکتر سعید بیطرفان بطور رایگان در قسمت پرسش و پاسخ سایت خود پاسخگوی سوالات شما می باشد.

دکتر سعید بیطرفان فوق تخصص قلب اطفال و جنین

فهرست مطالب

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 2 روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر میثم جمعه ۱۱ تیر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 119 مشاهده پرسش
  با سلام و درود نوزاد ما دیروز به دنیا اومده دکتربیمارستان مردم گفتند صدای اضافی از قلب نوزاد شنیده میشود،برای مراجعه به شما درخواست دارم.
  1. تصویر کاربر دکتر سعید بیطرفان جمعه ۱۱ تیر ۰( 1 سال پیش)

   سلام و عرض ادب

   چند روزی بخاطر بیماری نبودم ولی از چهار شنبه۱۶ تیر درخدمتم

   باتماس تلفنی می تونید وقت بگیرید

    

 • تصویر کاربر نازین جمعه ۱۱ تیر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 76 مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان
  من یک دختر سە ماهه با وزن ۴٫۵ کیلوگرم دارم،بردمش دکتر و اکو گرفتن فرمودند یک سوراخ ۶ میل در بین دو بطنش هست و داروی فروزماید۴۰ با روزی یک چهارم قرص در ده سی سی آب حل و یک و نیم سی سی بخورد و قرص اسپیداکتون ۲۵ روزی یک بار ،یک چهارم قرص در شش سی سی آب حل و چهارو نیم سی سی باید بهش بدم، گفتند اگر وزن بگیرد بچه احتمال دارد سوراخ بسته بشه.و جدای از مشکل قلبش سنگ کلیه هم داشت ک گفتند به دلیل تغذیه کمش هست
  سوالم از شما بزرگوار اینه:
  1.آیا با مصرف این داروها دخترم علاج میشه؟؟ و اگر با دارو حل نشود چیکار کنم ؟
  2.و اینکه چه شیر خشکی بهش بدم که دخترم وزن بگیرد؟چون اصلا وزن نگرفته و الان سه ماه دارد و 4.600 وزن دارد.
  3.برای مشکل سنگ کلیه ش چیکارکنیم؟
  1. تصویر کاربر دکتر سعید بیطرفان جمعه ۱۱ تیر ۰( 1 سال پیش)

   این نوع سوراخ قلبی اغلب تا دو سالگی کامل بسته می شود.

   مصرف این دارو ها از عوارض احتمالی سوراخ جلوگیری خواهد کرد.اگر با دارو بهبوب نداشت یا تا دو سالگی بهبود نداشت با آنژیوگرافی بسته می شود و فرزندتان انشاءالله زندگی طبیعی خواهد داشت.

   برای مشکل کلیه فرزنتان به یک فوق تخصص کلیه اطفال مراجعه بفرمایید

   پیشنهاد می کنم این مقالات رو مطالعه بفرمایید اگر سوالی بود پاسخگو هستم

   آیا سوراخ قلب کودکان VSD خطرناک است؟ 

   درمان سوراخ قلب اطفال وی اس دی VSD 

   آیا سوراخ بودن قلب نوزاد خطرناک است؟

 • تصویر کاربر عاطفه پنجشنبه ۱۰ تیر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 86 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکترمیخواستم پسرم کا ۳سال و۳ماهشه اکوبایدبشه آیاشماداخل مطب انجام می دهید.یادربیمارستان آدرس مطب یا بیمارستان لطف میکنید تاریخ اکو امروز هست ومن جایی پیدانمیکنم
  1. تصویر کاربر دکتر سعید بیطرفان پنجشنبه ۱۰ تیر ۰( 1 سال پیش)

   سلام و عرض ادب

   متاسفانه بخاطر مشکلات شخص یک هفته نتوانستم به سوالات سایت پاسخ دهم

   آدرس مطب

 • تصویر کاربر سارا چهارشنبه ۲۶ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 112 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر.پسرم سه و نیم سالشه و بردیم دکتر قلب براش تشخیصasdدادن گفتن دوتا سوراخ داره هر کدوم حدودا۵ میل و شش ماهه دیگه آماده بشه برای آنژیو.حالا سوال من اینه آیا انجام آنژیو ضروری؟؟؟ با توجه به اینکه پسرم مشکلی نداره.آمکانش هست بسته بشه یا با دارو درمان بشه؟؟؟ ما واقعا نگرانیم .از آقای دکتر ممنون میشم مارو کامل راهنمایی بفرمایند.عکس اکو و نظر دکتر رو هم میفرستم.
  1. تصویر کاربر دکتر سعید بیطرفان چهارشنبه ۲۶ خرداد ۰( 1 سال پیش)

   با سلام و عرض ادب 

   احتمال بسته شدن ASD  تا دو سالگی ست و بعد از آن احتمال بسته شدن خودبخود نادر است.اگر عوارض ایجاد نکند و سایز کمتر از 1 سانتی متری داشته باشد . نیاز به دخالت ندارد.وابسته به محل آن با آنژیو یا جراحی آن را می بندند.

   پیشنهاد می کنم این مقالات رو مطالعه بفرمایید اگر سوالی بود پاسخگو هستم

   آیا سوراخ بودن قلب نوزاد خطرناک است؟ 

   علائم بیماری قلبی در کودکان چگونه است؟ 

   آیا سوراخ پی اف او در قلب نوزاد خطرناک است ؟

 • تصویر کاربر Koozadi چهارشنبه ۱۹ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 53 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید کودکی دو سال و چند ماهه در خانواده داریم با مشکل جدی قلبی که توی سه ماهگی عمل قلب باز داشته و همچنان هم مشکل دریچه میترال دارد که باید تعویض شود و دکتر گفته که به نفع کودک است که این عمل دیرتر انجام شود و هر ۶ ماه کودک برای چکاپ به تهران میرود، این کودک چند باری اتفاق افتاده که بی حال میشود به طوری که توان انجام کاری ندارد و دستانش را مشت کرده و تکان نمیدهد متوجه شدیم که وقتی کودک گریه میکند و بعدش میخوابد مشکلش حل میشود و امروز صبح از کودک ۴ تا ظرف خون گرفته شده آزمایش داده و اومده خونه و خوابیده بعدش مجدد همان حالت شده و هرکاری کردیم موفق نشدیم که به گریه بندازیمش و در نهایت بیمارستان بستری شده و دکتر گفته تشنج هست البته قبلا هم تشخیص تشنج داده شده و مایع مغزی گرفتن و این مورد رد شده آیا امکانش هست که این مشکل ربطی به تشنج نداشته باشد و به دلیل بیماری قلبی که دارد اینطور شده باشد؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر سعید بیطرفان چهارشنبه ۱۹ خرداد ۰( 1 سال پیش)

   سلام و عرض ادب 

   لطفا جواب گزارش اکو فرزندتان را ارسال بفرمایید تا بتونم نظرم رو عرض کنم

   هم بعضی مشکلات قلبی تشنج می دهند هم می تواند تشنج فرزنتان به مشکل قلبی ارتباط نداشته باشد

 • تصویر کاربر Koozadi پنجشنبه ۲۰ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 69 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید کودکی دو سال و چند ماهه در خانواده داریم با مشکل جدی قلبی که توی سه ماهگی عمل قلب باز داشته و همچنان هم مشکل دریچه میترال دارد که باید تعویض شود و دکتر گفته که به نفع کودک است که این عمل دیرتر انجام شود و هر ۶ ماه کودک برای چکاپ به تهران میرود، این کودک چند باری اتفاق افتاده که بی حال میشود به طوری که توان انجام کاری ندارد و دستانش را مشت کرده و تکان نمیدهد متوجه شدیم که وقتی کودک گریه میکند و بعدش میخوابد مشکلش حل میشود و امروز صبح از کودک ۴ تا ظرف خون گرفته شده آزمایش داده و اومده خونه و خوابیده بعدش مجدد همان حالت شده و هرکاری کردیم موفق نشدیم که به گریه بندازیمش و در نهایت بیمارستان بستری شده و دکتر گفته تشنج هست البته قبلا هم تشخیص تشنج داده شده و مایع مغزی گرفتن و این مورد رد شده آیا امکانش هست که این مشکل ربطی به تشنج نداشته باشد و به دلیل بیماری قلبی که دارد اینطور شده باشد؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر سعید بیطرفان پنجشنبه ۲۰ خرداد ۰( 1 سال پیش)

   سلام و عرض ادب

   لطفا گزارش اکو و شرح عمل فرزندتان را ارسال فرمایید تا نظرم را عرض کنم

 • تصویر کاربر راحله پنجشنبه ۲۰ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 87 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر.پسرم هفتم ب دنیا اومد ب دلیل دیسترس تنفسی۱ساعت بردنش زیر اکسیژن.۱شب هم بستری بود.داخل انکباتور.گفتن مشکلی خاصی نیست مرخصه.اما دست پاش ب اب میخوره کبودمیشه .بدبغلش میکنم کبود میشه .از زانوها به پایین.از ارنج تا انگشتان.بیمارستان هم هیچ توضیحی نداد.در روز۲الی ۳بار اینطوری میشه.طبق چیزی ک خودم خوندم آکروسیانوزمحیطی.خوب شیرمیخوره خوب میبلعه.نفسشم ازنظرمن عادیه.اقای دکترشمابگید چکنم؟ حضوری هم میام.۳۹هفته و۲روزبه دنیا اومد.سزارین.ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر سعید بیطرفان پنجشنبه ۲۰ خرداد ۰( 1 سال پیش)

   سلام و عرض ادب

   احتمال کمی برای مشکل قلبی وجود دارد.ولی پیشنهاد می کنم قرزندتان را یک متخصص اطفال ویزیت کند اگر شک به مشکل قلبی داشتند ویزیت قلب اطفال لازم دارد.

   پیشنهاد می کنم این مقالات رو مطالعه بفرمایید اگر سوالی بود پاسخگو هستم

   سیانوز قلبی در کودکان

   علائم بیماری قلبی در کودکان چگونه است؟

 • تصویر کاربر محمدی سه شنبه ۱۱ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 92 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر. عمل قلب کودک یک ساله را باید متخصص قلب کودکان انجام بدهد یا هر متخصص قلبی میتواند انجام بدهد؟ جهت روند بهتر شرایط رده سنی منظورم هست.عمل رگ اضافه هست و صدای اضافه قلب.
  1. تصویر کاربر دکتر سعید بیطرفان سه شنبه ۱۱ خرداد ۰( 1 سال پیش)

   سلام و عرض ادب

   این کار توسط فوق تخصص قلب اطفال که دوره اینترونشن را گذرانده انجام می شود بیمارستان قلب شهید رجایی تهران آقای دکتر جعفری رو پیشنهاد می کنم درمانگاه ایشون روزهای شنبه عصر است شماره تماس ایشون02123923849 و موبایل 091212781287

   پیشنهاد می کنم مقاله زیر را مطالعه بفرمایید اگر سوالی بود پاسخگو هستم

   رگ اضافه در قلب نوزادان + تشخیص و درمان

 • تصویر کاربر الیناز شنبه ۸ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 92 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر۰یه دختربچه دارم ۴سالشه ۰مدتیه هر سه یا چهار روز قلبش به تپش میفته حتی اگه فعالیت نکنه اکثرا شبها موقع خواب قلبش تند میزنه بنظرتون قلبش مشکل داره ؟البته خودش هفت ماهه نارس ب۶ دنیا اومد
  1. تصویر کاربر دکتر سعید بیطرفان شنبه ۸ خرداد ۰( 1 سال پیش)

   سلام و عرض ادب

   با توجه به شرح حالی که فرمودید .باید فرزند شما توسط فوق تخصص قلب اطفال ویزیت و بررسی شود.

   مقالات زیر را مطالعه بفرمایید اگر سوالی بود پاسخگو هستم.

   درمان تپش قلب در کودکان + علل و علائم 

   علت تپش قلب ناگهانی در کودکان و اقدامات اولیه

 • تصویر کاربر عسگری جمعه ۷ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 151 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر دختر من چهار ماه 15روزشه صدای اضافه تو قلب داشت بردیم اکو گفتن یه سوراخ کوچیک تو بتن قلب داره احتمال بسته شدن داره خطر ناک نیست ؟ عکس اکو شم براتون می‌فرستم
  1. تصویر کاربر دکتر سعید بیطرفان جمعه ۷ خرداد ۰( 1 سال پیش)

   سلام و عرض ادب 

   سوراخ قلب انواع مختلفی دارد وابسطه به محل سوراخ احتمال بسته شدن یا هرگز بسته نشد دارد ولی با‌توجه به گزارش اکو بعید است این سوراخ خودبخود بسته شود

   پیشنهاد می کنم این مقالات رو مطالعه بفرمایید اگر سوالی بود پاسخگو هستم.

   آیا سوراخ قلب کودکان VSD خطرناک است؟ 

   درمان سوراخ قلب اطفال وی اس دی VSD 

درحال دریافت اطلاعات
تماس با ما

با ما در تماس باشید

آدرس مطب

تهران، پاسداران، بین بوستان نهم و دهم، ساختمان بوستان، پلاک ۲۹۷، طبقه دوم، واحد ۳۶

ساعات کار مطب

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۴ الی۱۶

شماره تماس

۰۲۱-۲۲۷۹۲۶9۴ - ۰۲۱-۲۲۷۹۲481

پرسش از دکتر