اکو قلب کودکان چگونه انجام می شود؟​

افتادگی دریچه میترال در کودکان

 افتادگی دریچه میترال یا پرولاپس دریچه میترال زمانی اتفاق می افتد. که یک یا هر دو لت دریچه میترال به سمت دهلیز چپ قلب برآمده  شوند. افتادگی دریچه میترال نسبتاً شایع است و در حدود 10 تا 15 نفر از 100 نفر اتفاق می افتد. متخصصان قلب و عروق اغلب این شرایط را خوش خیم می دانند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد افتادگی دریچه میترال کودکان پیشنهاد می کنم . این مقاله را مطالعه بفرمایید.

پرولاپس

کار دریچه میترال در قلب چیست؟

دریچه میترال یکی از دریچه های قلب است. آیا می دانید قلب چگونه کار می کند؟

 • یک قلب طبیعی دارای چهار حفره می باشد . دو دهلیز ( حفرات بالایی قلب) و دو بطن( حفرات پایینی قلب) است. هر طرف قلب دارای یک دهلیز و یک بطن است.به شکل توجه فرمایید.
 • خون از سراسر بدن وارد دهلیز راست قلب می شود.
 • از آنجا به بطن راست می رود. بطن راست خون را به ریه ها پمپ می کند ، در آنجا اکسیژن را می گیرد.
 • بعد ، خون از ریه ها به دهلیز چپ قلب برمی گردد.
 • از دهلیز چپ به بطن چپ می رود . که از آنجا خون به کل بدن پمپ می شود تا بدن بتواند از اکسیژن موجود در خون استفاده کند.
 • مطلب مرتبط انواع بیماری قلبی در کودکان چگونه است؟

دریچه میترال بین دهلیز چپ قلب و بطن چپ قرار دارد. دو “تکه ” یا “لت” دارد که مانند یک جفت درب تاب دار باز و بسته می شوند. هنگام انقباض قلب ، بطن چپ خون را به بدن پمپاژ می کند و لت ها بسته می شوند. این باعث می شود که خون از بطن چپ به دهلیز چپ برنگردد.

پرولاپس در کودکان

پرولاپس یا افتادگی دریچه میترال چیست؟

در کسی که دچار افتادگی دریچه میترال (MVP) است. با بسته شدن دریچه یک یا هر دو لت دریچه به سمت بالا انحنا بر می دارد (یا به سمت بالا می چرخند). در بعضی از بچه ها ، این لت ها هنوز کاملاً بسته می شوند. در برخی دیگر از کودکان ممکن است به درستی بسته نشوند. وقتی لت ها به درستی بسته نشوند ، خون می تواند به داخل دهلیز چپ نشت کند. این ممکن است اتفاق بیفتد زیرا لت ها بیش از حد انعطاف پذیر یا خیلی بزرگ هستند یا بد شکل هستند . 

پرولاپس میترال

معمولاً  افتادگی دریچه میترال مشکلی ایجاد نمی کند. تقریباً همه بچه هایی که این افتادگی دریچه میترال را دارند کاملاً زندگی عادی دارند. بسیاری از اوقات ، افراد حتی نمی دانند که به آن مبتلا هستند یا تا بزرگسالی متوجه این موضوع نمی شوند. در بچه ها اغلب تشخیص داده نمی شود . بعضی اوقات افراد با افتادگی دریچه میترال MVP متولد می شوند . بعضی نیز در اواخر زندگی به آن مبتلا می شوند. پزشکان اغلب نمی دانند که چرا اشخاص به افتادگی دریچه میترال MVP مبتلا می شوند .

علائم و نشانه ها افتادگی دریچه میترال

اکثر بچه های مبتلا به افتادگی دریچه میترال MVP هیچ شکایتی و هیچ علامتی ندارند. در بعضی از بچه ها ، لت دریچه میترال هنگام بسته شدن صدای اضافه ای بصورت کلیک می دهد. یک پزشک ممکن است این صدا را هنگام گوش دادن به قلب با استتوسکوپ بشنود. کسی که MVP دارد و کمی خون از طریق دریچه نشت می کند . نیز ممکن است سوفل قلبی داشته باشد. سوفل قلبی صدایی است که در اثر نشت خون  ایجاد می شود.

نرمی دریچه میترال

کودک با پرولاپس دریچه میترال MVP همچنین ممکن است:

 • احساس سرگیجه یا سبکی سر کند.
 • احساس اضطراب کند.
 • ممکن است واقعاً خسته باشد.
 • هنگام بازی یا ورزش نفس کم بیاورد.
 • احساس کند قلبش خیلی سریع می تپد یا می زند.
 • درد قفسه سینه داشته باشد.
 • حملات غش داشته باشد.

دکتر چگونه پرولاپس دریچه میترال را کشف می کند؟

معاینه پزشکی:

بیشتر کودکانی که متوجه می شوند افتادگی دریچه میترال  MVP دارند . در یک معاینه یا طی معاینات دوره ای منظم در مورد آن اطلاعات کسب می کنند. در ابتدا پزشک ممکن است به صدای قلب کودک گوش کند و یک کلیک یا سوفل را بشنود. سپس پزشک کودک را نزد  یک فوق متخصص قلب کودکان (پزشکی که بیماری های قلبی بچه ها را درمان می کند ) می فرستد.

ابتدا ، متخصص قلب و عروق مدتی با کودک و والدین صحبت می کند و در مورد سلامتی و علائم احتمالی همراه سوالاتی را مطرح می کند. سپس او فرزندتان  را معاینه می کند و به صدای قلب وی گوش می دهد. پزشک همچنین ممکن است آزمایشاتی مانند اکوکاردیوگرافی و نوار قلب یا  ECG را تجویز کند. این آزمایشات می تواند به پزشک کمک کند تا علت اصلی صدای اضافه قلب فرزندتان  را تشخیص دهد.این آزمایشات عوارضی ندارند.

نوار قلب:

برای نوار قلب ، دراز می کشید و یک پزشک یا پرستار چند برچسب کوچک روی سینه شما می گذارند. این برچسب ها به سیم ها و دستگاهی متصل می شوند که امواج الکتریکی قلب فرزندتان را ضبط می کند. این تست معمولاً حدود 10 دقیقه طول می کشد.

اکوکاردیوگرافی قلب:

در اکوکاردیوگرام (به اختصار اکو) از امواج صوتی استفاده می شود تا تصویری از قلب و جریان خون داخل آن مشخص شود. برای این آزمایش ، فرزند شما دراز می کشد و پزشک مقداری ژل (مانند ژله) بر روی سینه فرزندتان قرار می دهد. این ژل به وضوح تصویر قلب کمک می کند و ممکن است کمی خنک و چسبناک باشد.

سپس فردی که این اکو را انجام می دهد . با یک پروب پلاستیک بسیار آرام بر روی سینه فرزندتان فشار خواهد آورد و سر پروب را به روی پوست قفسه سینه حرکت می دهد. در حین حرکت ، دستگاه از قلب تصویر می گیرد و روی مونیتو تصاویر ظاهر می شود. اکو بیشتر از نوار قلب طول می کشد .

ام وی پی در قلب

پرولاپس در کودکان

درمان:

اگر پزشک کشف کند که فرزندتان افتادگی دریچه میترال MVP دارد ، احتمالاً نیازی به هیچ درمانی ندارد.

در موارد معدودی ، ممکن است برای بچه ها دارویی جهت کمک به پمپاژ قلب تجویز شود گاهی اوقات نیز دارو برای منظم تر شدن ضربان قلب تجویز می شود.  به ندرت ، ممکن است یک کودک برای ترمیم دریچه میترال که شدیدا  نشت دارد ، جراحی شود.

آیا پرولاپس دریچه میترال MVP می تواند منجر به عفونت شود؟

باکتری ها (نوعی میکروب) هر روز از خون عبور می کنند . هر چند وقت یک بار می توانند به لت های بیمار دریچه میترال بچسبند و باعث ایجاد عفونت در قلب بشوند. به این نوع عفونت آندوکاردیت باکتریایی گفته می شود .

خبر خوب این است که این اتفاق برای کودک بسیار نادر است و به نظر نمی رسد که فقط در صورتی که دریچه بیمار نشتی داشته باشد ، در کودکان مشکل ایجاد شود.

در گذشته به کودکان مبتلا به MVP با لت هایی نشت دهنده قبل از هر مراجعه به دندانپزشک یا قبل از هرگونه جراحی مقدار زیادی آنتی بیوتیک (دارویی که میکروب ها را از بین می برد) می دادند . اکنون می دانیم که این کار ضروری نیست. آنچه بسیار مهم است ، مراقبت روزانه از دندانهای فرزندتان است.

ممکن است از خود بپرسید که مراقبت از دندان ها چه ارتباطی با سلامت قلب دارد. اگر لثه ناسالم باشد (بیماری لثه یا التهاب لثه) ، لثه ها ملتهب یا تحریک می شوند. باکتری هایی که به طور معمول در دهان زندگی می کنند . می توانند به راحتی از طریق لثه های تحریک شده وارد جریان خون شوند.

بنابراین ، مطمئن شوید که فرزندتان :

 • حداقل دو بار در روز – صبح و شب بعد از خوردن غذا – مسواک می زند.
 • بیاموزید که چگونه دندانهایش را نخ دندان بکشد تا قبل از خواب آن باکتری های ناخوشایند از بین بروند.
 • هر شش ماه به دندانپزشک مراجعه کنید.

این بهترین راه برای جلوگیری از عفونت در قلب فرزندتان است.

آیا فرزندم می تواند بازی کند؟

اگر فرزندتان افتادگی دریچه میترالMVP دارید و هیچ مشکلی ندارد . مجبور نیست کار خاصی برای مراقبت از خود انجام دهد. ممکن است مجبور شوید هر یک سال یا دو سال به متخصص قلب کودکان مراجعه کنید. در طی این ویزیت ها ، ممکن است آزمایش اکوی بیشتری داشته باشد تا پزشک قلب و دریچه میترال را کامل بررسی کند. پزشک در خصوص میزان مجاز ورزش و انجام تمام فعالیت های معمول در زندگی به شما اطلاعاتی می دهد.

اگر علائمی مانند حملات غش کردن یا احساس ضربان قلب بالاو تپش قلب دارد .ممکن است دارو تجویز شود . در مورد ورزش با پزشک فرزندتان مشورت کنید. ممکن است قبل از تأیید محدوده ورزش مجاز نیاز به آزمایشات اضافی داشته باشد.

اکثر بچه های مبتلا به افتادگی دریچه میترال MVP می توانند بدون مشکل ورزش کنند. به عبارت دیگر ، حتی اگر MVP (افتادگی دریچه میترال) داشته باشید ، هنوز می توانید با افتادگی دریچه میترال MVP با ارزش ترین بازیکن باشند!

جهت مطالعه بیشتر می توانید به منابع زیر مراجعه بفرمایید.

https://kidshealth.org/en/parents/mvp.html

https://www.luriechildrens.org/en/specialties-conditions/mitral-valve-prolapse/

https://www.hopkinsallchildrens.org/Patients-Families/Health-Library/HealthDocNew/Mitral-Valve-Prolapse-(1)

فهرست مطالب

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 2 روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مهدی جمعه ۲۱ مرداد ۱( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 50 مشاهده پرسش
  با سلام، پس از شنیدن صدای اضافه در قلب دختر 6 ساله ام توسط دکتر عمومی، پیش دکتر متخصص رفتیم که بعد از اکو فرمودن افتادگی دریچه میترال داره.
  گفتن نیاز به مصرف دارو نیست و یک سال دیگه برای چکاب بریم،
  سال دارم دخترم میتونه به ورزش کردن ادامه بده؟
  احتمالا خوب شدن هست یا همیشه باهاش میمونه؟
  در ضمن دخترم بیشتر اوقات دمای بدنش بالاست و موقع خواب ازناحیه سر زیاد عرق میکنه
  ممنون از پاسخگویی شما
  1. تصویر کاربر دکتر سعید بیطرفان جمعه ۲۱ مرداد ۱( 3 ماه پیش)

   باسلام و عرض ادب

   فعالیت های سنگین و ورزش های رقابتي توصیه نمی شود ولی ورزش سبک مشکل ندارد 

   پیشنهاد می کنم مقالات زیر را مطالعه بفرمایید در صورت سال پاسخگو هستم

   افتادگی دریچه میترال در کودکان

   علائم بیماری قلبی در کودکان را بشناسید.

 • تصویر کاربر آیدا سه شنبه ۴ مرداد ۱( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 70 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  خیلی ممنون بابت پاسخ دهیتون من واقعا نگران این موضوع بودم ، بله دخترم خیلی لاغره
  من مقالتونو خوندم تنها موردی که مشترک بود دخترم هنگام خواب عرق میکنه ولی بعد از اینکه خوابش عمیق میشه معمولا دیگه عرق نمیکنه
  1. تصویر کاربر دکتر سعید بیطرفان سه شنبه ۴ مرداد ۱( 4 ماه پیش)

   سلام و عرض ادب

   تعریق در کودک علل متعددی دارد با توجه به شرح حالی که فرمودید. پیشنهاد می کنم فرزندتان  توسط متخصص اطفال توسط شود اگر شک به مشکل قلبی داشتند توسط فوق تخصص قلب اطفال ویزیت شود.

   پیشنهاد می کنم مقالات زیر را مطالعه بفرمایید اگر سوالی بود پاسخگو هستم. 

   علت عرق کردن سر نوزاد  

   علائم بیماری قلبی در کودکان را بشناسید

 • تصویر کاربر مرتضی جمعه ۱۰ تیر ۱( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 62 مشاهده پرسش
  سلام.مشورتی داشتم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. دخترم در بدو تولد گفتند که قلبش دوصدا داره و بعد گفتن سوراخ داره.عکسی که ماله سال۹۶ هست اولین اکو هست که دکتر گفت ۶ ماه بعد بیار. عکس سال ۹۷هم دکتر گفتخداروشکر خوب شده ونیازبه پیگیری نداره مشکل برطرف شده. هفته پیش یهدفعه گفت قلبم دردمیکنه. بردیمش دکتر.گفت نشتی داره سمت راستش و دوتا اکوی اخر گرفت.گفت تا ۷سالگی صبر کنید. خیلی نگرانم.میشه راهنمایی کنید چکار باید بکنیم؟
  1. تصویر کاربر دکتر سعید بیطرفان جمعه ۱۰ تیر ۱( 5 ماه پیش)

   با سلام و عرض ادب 

   اگر علائم دیگری ندارد نیاز به اقدام درمانی ندارد و فقط صبر کنید اغلب خودبخود خوب می شود 

 • تصویر کاربر امیرحسین چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 111 مشاهده پرسش
  سلام.پسرم‌۴ساله‌است‌ازیک‌سالگی‌بخاطر‌تپش‌قلب‌پیش‌دکترقلب‌بردیم‌گفتند‌که‌شلی‌خفیف‌دریچه‌دارند‌یه‌قرصی‌دادند‌وگفت‌یک‌سال‌یعد‌بیارین‌الان‌سه‌سال‌هست‌که‌تحت‌نظر‌هستند‌ونشتی‌دریچه‌هم‌دارند‌ازشما‌سوال‌داشتم‌این‌شلی‌‌درمان‌نمیشه.اگه‌بچه‌ام‌سرما‌‌بخوره‌حالش‌بدتر‌میشه‌یاباعث‌عفونت‌قلبی‌میشه‌خواهش‌می‌کنم‌راهنمایی‌کنید
  1. تصویر کاربر دکتر سعید بیطرفان دوشنبه ۲۳ خرداد ۱( 5 ماه پیش)

   با سلام و عرض ادب

   لطفاً گزارش اکوی فرزندتان را هر سال به فرمایید تا نظرم را بگویم

  2. تصویر کاربر امیرحسین سه شنبه ۲۴ خرداد ۱( 5 ماه پیش)
   سلام‌اقای‌دکتر‌من‌‌نتیجه‌اکوروبرای‌شما‌فرستادم‌من‌زیاد‌بلد‌نیستم‌نمیدونم‌امده‌یانه‌.لطفا‌پیام‌بدهید‌ببخشید‌درادامه‌پرسشم‌‌بچه‌ام‌خدارشکر‌تواین‌چهار‌سال‌علایم‌دیگه‌ای‌غیر‌از‌تپش‌قلب‌نداشته‌‌‌‌امکان‌داره‌این‌نارسایی‌دریچه‌بدتر‌بشه‌یااین‌نشتی‌بخودی‌خود‌باعث‌عفونت‌قلب‌بشه‌‌ببخشید‌بچه‌ام‌لاغر‌هستش‌علتش‌‌همین‌‌میتونه‌باشه.نشتی‌دریچه‌قابل‌درمان‌نیست؟سلامت‌باشید
  3. تصویر کاربر دکتر سعید بیطرفان سه شنبه ۲۴ خرداد ۱( 5 ماه پیش)

   با سلام و عرض ادب

   گزارش از اکو فرزند شما نیامده ولی اگر گفته‌اند شلی دریچه میترال یا همان پرولاپس دریچه میترال دارد این بیماری در شکل خفیف خود مشکلی ایجاد نمیکند و نیاز به درمان خاصی ندارد ولی باید تحت نظر باشد چون ممکن است به تدریج باعث نارسایی و خرابی دریچه بشود که البته خیلی نادر است سرماخوردگی باعث تشدید یا عفونت قلبی در فرزند شما نمی شود ولی باید از فعالیت سنگین پرهیز کند اغلب تا آخر عمر ثابت باقی می ماند و احتمال بهبود خود به خود آن خیلی کم است

   پیشنهاد می کنم مقالات زیر را مطالعه بفرمایید در صورت سال پاسخگو هستم

   افتادگی دریچه میترال در کودکان

   علائم بیماری قلبی در کودکان را بشناسید.

  4. تصویر کاربر امیرحسین چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱( 5 ماه پیش)
   سلام‌ازاینکه‌به‌سوال‌ما‌جواب‌میدید‌خیلی‌ازتون‌ممنونم‌خدا‌به‌شما‌سلامتی‌بده‌.اقای‌دکتر‌امسال‌که‌بردم‌اکوگفتند‌نارسایی‌دریچه‌هم‌داره‌این‌خیلی‌خطرناکه؟قابل‌درمان‌نیست؟ببخشید‌من‌میتونم‌یه‌شماره‌موبایل‌ازشما‌داشته‌باشم‌تااکو‌را‌برای‌شما‌واتساپ‌کنم
  5. تصویر کاربر دکتر سعید بیطرفان چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱( 5 ماه پیش)

   با سلام

   جواب سوال شما در واتساپ داده شد

  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر نظری یکشنبه ۲۲ خرداد ۱( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 68 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر،دخترم هفت سالشه،که چند وقتی هست که هرچند دقیقه یکبار بلندو به حالت عمیق نفس می‌کشه و میگه اذیت میشم،اما گاهی اوقات که سرگرم میشه کمتر پیش میاد این کار رو انجام بده،به نظر شما امکانش هست مشکل قلبی باشه،البته زمانی که استرس میگیره خیلی بیشتر میشه،یا اینکه به نظر شما جنبه ی روانی داره؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
  1. تصویر کاربر دکتر سعید بیطرفان یکشنبه ۲۲ خرداد ۱( 5 ماه پیش)

   سلام و عرض ادب

   باتوجه به شرح حالی که فرمودید احتمال کمی برای مشکل قلبی وجود دارد . پیشنهاد می کنم به  یک متخصص اطفال مراجعه کنید اگر شک به مشکل قلبی داشتند ویزیت قلب اطفال لازم است.

   پیشنهاد می کنم این مقالات رو مطالعه بفرمایید اگر سوالی بود پاسخگو هستم.

   انواع بیماری قلبی در کودکان چگونه است؟

   علائم بیماری قلبی در کودکان چگونه است؟

 • تصویر کاربر حنانه جمعه ۲۰ خرداد ۱( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 65 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  دختر ۱۲ ساله دارم که تپش قلب دارد اکثر بالای ۱۰۰هست به یکی از همکاران شما مراجعه کردم گفتن افتادگی دریچه میترال دارد وقرص پرا پرانول تجویز کردن وگفتند وقتی استرس داره بخوره آخه آین بچه همیشه تپش داره حالا شما چه تجویز می کنید ممنون میشم راهنمایی کنید من که اگر لازم پیش یه دکتر دیگه ببرم
  1. تصویر کاربر دکتر سعید بیطرفان جمعه ۲۰ خرداد ۱( 5 ماه پیش)

   با سلام و عرض ادب

   اگر تعداد ضربان قلب فرزندتان در زمان خواب بیشتر از ۱۲۰ در دقیقه باشد یا زمان فعالیت بیشتر از ۱۸۰ در دقیق باشد باید. می توانید دارو بدهید حتماً علل غیر قلبی تپش قلب فرزندتان توسط یک متخصص اطفال بررسی شود مثل کم خونی 

   پیشنهاد می کنم . این مقالات رو مطالعه بفرمایید . اگر سوالی بود پاسخگو هستم.

   علائم بیماری قلبی در کودکان چگونه است؟ 

   درمان تپش قلب در کودکان + علل و علائم 

   علت تپش قلب ناگهانی در کودکان و اقدامات اولیه

 • تصویر کاربر سعید پنجشنبه ۱۹ خرداد ۱( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 62 مشاهده پرسش
  با سلام لطفا مرا درباره شل شدگی دریچه قلب دختر 5 ساله ام راهنمایی کنید. باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر سعید بیطرفان پنجشنبه ۱۹ خرداد ۱( 5 ماه پیش)

   باسلام و عرض ادب

   پیشنهاد می کنم مقالات زیر را مطالعه بفرمایید در صورت سال پاسخگو هستم

   افتادگی دریچه میترال در کودکان

   علائم بیماری قلبی در کودکان را بشناسید.

 • تصویر کاربر سعید جمعه ۲۰ خرداد ۱( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 75 مشاهده پرسش
  با سلام لطفا مرا درباره شل شدگی دریچه قلب دختر 5 ساله ام راهنمایی کنید. باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر سعید بیطرفان پنجشنبه ۱۹ خرداد ۱( 5 ماه پیش)

   باسلام و عرض ادب

   پیشنهاد می کنم مقالات زیر را مطالعه بفرمایید در صورت سال پاسخگو هستم

   افتادگی دریچه میترال در کودکان

   علائم بیماری قلبی در کودکان را بشناسید.

  2. تصویر کاربر سعید پنجشنبه ۱۹ خرداد ۱( 5 ماه پیش)
   لطفا به در رابطه با این تصویر راهنمایی بفرمایید
  3. تصویر کاربر دکتر سعید بیطرفان جمعه ۲۰ خرداد ۱( 5 ماه پیش)

   سلام متاسفانه خط پزشک نویسنده این گزارش اکو آنقدر بد است که من نمی توانم آن را بخوانم

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر اسما پنجشنبه ۱۲ خرداد ۱( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 63 مشاهده پرسش
  سلام دخترانه ۶ساله من تپش قلب وبه شدت ش موقع خواب عرق می‌کند برای شن مثانه دکتر برمش پزشک معالج گفت دریچه قلب گشاده احتیاج به دکترعلی دارد
  1. تصویر کاربر دکتر سعید بیطرفان پنجشنبه ۱۲ خرداد ۱( 6 ماه پیش)

   سلام و عرض ادب

   لطفاً گزارش اکوی فرزندتان را ارسال بفرمایید تا نظرم را عرض کنم

 • تصویر کاربر نیکا سه شنبه ۳ خرداد ۱( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 69 مشاهده پرسش
  Mild thickness mitral valve
  سلام و خسته نباشید
  این ضخامت برای کودک ۲ ساله ، جای نگرانی داره ؟ متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر سعید بیطرفان سه شنبه ۳ خرداد ۱( 6 ماه پیش)

   با سلام و عرض ادب

   چیز خطرناکی نیست فقط باید به صورت سرپایی پیگیری شود

درحال دریافت اطلاعات
تماس با ما

با ما در تماس باشید

آدرس مطب

تهران، پاسداران، بین بوستان نهم و دهم، ساختمان بوستان، پلاک ۲۹۷، طبقه دوم، واحد ۳۶

ساعات کار مطب

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۴ الی۱۶

شماره تماس

۰۲۱-۲۲۷۹۲۶9۴ - ۰۲۱-۲۲۷۹۲481

پرسش از دکتر